Дом здравља добио савремени дигитални рендген апарат
Дом здравља „Др Ђорђе Ковачевић“ богатији је од данас за један од најсавременијих апарата у Србији, дигитални рендген апарат за дијагностику. Поред руководства општине Лазаревац и Дома здравља уручењу апарата присуствовао је и државни секретар у Министарству државне управе и локалне самоуправе Бојан Стевић. Рендген апарат последње генерације каквог имају само највећи клинички центри у земљи инвестиција је Града Београда.
"Након Ниша, Новог Сада и Београда и Лазаревац је добио најсавременији рендген апарат. Као што смо и обећали држава Србија је максимално стала иза Дома здравља и подсетићу вас да смо пре непуних годину дана завршили потпуну реконструкцију објекта, ту мислим на потпуну замену столарије. Република Србија је дала подршку за изградњу Ванболничког породилишта. Куповина овог апарата је показатељ једне одговорности према грађанима коју има локална самоуправа, Град и Република на челу са председником.", казао је Стевић
Стевић је додао да ово није крај улагања и навео да ће лазаревачки Дом здравља, поред набавки још нових апарата, ускоро добити и хирурга, офтамолога као и дерматолога, јер су грађани то захтевали.
„Оно што заиста могу са поносом да кажем да сам био део тима Владе Републике Србије који је учествовао у реализацији измене Закона о примарној здравственој заштити.“
О томе шта то значи за поменуту установу, говорио је директор Дома здравља др Јован Милојевић.
„После низа донација које су ушле у нашу установу једна од најзначајних која је ушла је свакако овај савремени дигитални апарат. У питању је једно моћно средство у дијагностици код разних повреда и обољења што је од великог значаја за целу нашу општину, односно за наше суграђане.“
Милојевић је додао да ће грађанима сада бити лакше и због тога што су често морали да иду у Београд, а од сада ће много тога завршавати у свом Дому здравља. Поред Дома здравља, апарат ће користити и пацијенти Завода за ендемску нефропатију.
Шеф одељења спец. радиологије др Милијан Петровић рекао нам је какав значај има овај рендген апарат за запослене на његовом одељењу. „Ово је први рендген апарат који је у ову установу ушао још од 1984. године јер од тада ни један апарат није купљен. То за нас значи лакши, прецизнији рад и лакшу комуникацију са пацијентима, али и са клиничким центрима јер ће се дигиталне слике директно слати њима. Друга добра страна је еколошка јер ћемо избацити хемикалије из обраде филма.“
За пацијенте овај апарат значи сигурније дозирање при снимању, биће смањен број покушаја снимања што се до сада дешавало на старијим апаратима јер се догађало да не буде квалитетан снимак. То аутоматски значи и мањи број зрачења.